Lao Che

Kląłem pod nosem niemożebnie, gdy przyszło mi wczoraj fotografować w klubie Mayday autorów jednego z (moim zdaniem) najlepszych albumów koncepcyjnych. Wiadome mi było z wyprzedzeniem, że panowie z Lao Che nie są światłolubni na swoich koncertach, niemniej różnorodność świetlno-kolorystyczna mnie powaliła – czarno, jasnoczarno, czarno-czarno, ciemnoczarno, ciemnoniebiesko (szał!) itd. Gdy już stwierdziłem, że nic lepszego już z siebie i aparatu nie wykrzesam (i że dłużej nie przetrwam obok dwóch zagorzałych fanek zespołu, które samym tańcem ze sobą spuściły mi taki wpierdol, że przez długie dni moje ciało będzie o nim pamiętać), stanąłem z boku sali i przeszedłem w tryb zwykłego uczestnika koncertu.

I nagle okazało się, że światło było znakomite. Takie, jakie do tego zespołu i granej przez ich muzyki pasuje, będące integralną częścią występu. Nastrajające słuchacza. I pomyślałem sobie: „przecież tak właśnie powinno być”. Bo zespół przyjeżdża dla publiki, a nie fotoreporterów. Nie znaczy to, że marudzenie na egipskie ciemności jest z miejsca jest zakazane (ja np. jestem marudą niereformowalną), jednak należy przyjąć takie warunki do świadomości i włożyć w fotografowanie trochę więcej wysiku. Bo co to za problem przy wspaniale oświetlonych scenach? Zdjęcia wtedy „robią się same”, kolejne galerie wyglądają identycznie, zaczyna wiać nudą po same brzegi serwera. Trzeba zacząć szukać emocji.

Wróciłem więc pod scenę (już dalej od wspomnianej parki) i kontynuowałem pracę. Efekt nie jest szczytem moich możliwości – rzekłbym, że w ogóle szału nie ma – ale jednak bardziej jestem usatysfakcjonowany z tych zdjęć, aniżeli z większości, jakie zrobiłem podczas tegorocznej edycji Mayday Rock Festival.

PS Tradycyjnie jeszcze parę zdjęć na tutajglogow.pl.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Lao Che

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s