Spotkanie z Januszem Korwinem-Mikke

2013-10-10 Spotkanie z Januszem Korwin-Mikke mozaika 01

Ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów – ja bym rozszerzył to powiedzenie o postać Korwina-Mikke. Z drugiej strony trudno mu się dziwić – może i jest szalony, a połowę jego pomysłów można by bez wyrzutów wyrzucić do kosza, to jednak może w całym tym jego szaleństwie jest jakaś metoda.

Nie dało się nie zauważyć młodego wieku wśród publiki, a w porównaniu z tą przybyłą na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, wydawała się również być bardziej zróżnicowana w kwestii poglądów (choć mogło to być spowodowane zdecydowanie mniejszą powierzchnią na której się zgromadziła, przez co łatwiej mi było skoncentrować się na jednostkach) – były brawa, było łapanie się za głowę, była krytyka i rzeczowe pytania (szkoda, że głównie pod nosem, mimo iż później była możliwość głośnej wypowiedzi), były wyjścia z sali. Kolorytu na pewno dodały późniejsze wymiany zdań z obecnym na sali Jarosławem Marszałkiem, przedstawicielem Twojego Ruchu*, który niemal od razu po przedstawieniu się został bezbłędnie zripostowany przez JKM (choć odpowiedniej w tym kontekście jest powiedzieć – zmasakrowany). Długo jednak nie wytrzymał i szybko opuścił salę.

Sam wykład – strumień świadomości, co uważam za plus tego wykładu.  Z minusów – dużo o tym jak powinno być, niewiele o tym jak to zrobić, na co zwrócił uwagę jeden z obecnych na sali i dopytał. Zresztą po publicznym zadawaniu pytań nie było problemu podejść po wszystkim do pana Janusza i chwilę porozmawiać osobiście. I takie spotkanie z wyborcami to ja rozumiem.

*czy tylko mi ta nowa nazwa kojarzy się ze starym hasłem sieci kiosków?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s